O nouă pagină din Festivalul anotimpurilor

Sărbătoarea nașterii Mântuitorului a prilejuit momente de bucurie la Școala Gimnazială Nr 1 Rieni, deoarece în cadrul Proiectului Educativ Local “Festivalul anotimpurilor”, elevii nostri, împreună cu elevii Școlii Gimnaziale Georgiu Popa – Câmpani, au pregătit momente minunate în cinstea acestei sărbători.

Pentru început, elevii Școlii Gimnaziale Georgiu Popa – Câmpani au cerut permisiunea gazdelor de a aduce urări de bine tuturor prin colinde atât vechi, țărănești, cât și noi și moderne, încântând pe toată lumea, apoi gazdele au susținut un moment inedit de colinde tradiționale lăudând nașterea Măntuitorului. Și pentru ca să se cunoască mai bine, după momentele artistice, elevii celor două școlii s-au bucurat de socializare la o masă plină de căldură. 

Doamna director i-a felicitat pe copii și a conchis cu exprimarea dorinței de a se bucura de următoarea activitate împreună din cadrul proiectului desfășurat în parteneriat.

prof. RAMONA DAN

Școala Gimnazială Georgiu Popa, Câmpani

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s